Niemieckie media w szoku: Żaden z głównych krajów UE nie szczepi tak szybko jak Polska

Publicysta „Die Welt” Philipp Fritz nie szczędzi pochwał szczepieniom w Polsce. Jak pisze, wyprzedziliśmy inne „główne” kraje członkowskie.

Fot. Shutterstock

„W rzeczy samej żaden z głównych krajów UE nie szczepi się tak szybko jak Polska” – pisze. „Pod względem liczby szczepień, przy obecnych 10,8 dawkach na stu mieszkańców, Polska wciąż wyprzedza Hiszpanię, gdzie kampania szczepień również nabiera tempa” – przyznaje publicysta.

Nawet przewodnicząca Komisji Europejskiej, która najczęściej krytykuj Polskę za zmiany w praworządności przyznała, że program szczepień idzie w Polsce świetnie. Ursula von der Leyen podkreśliła, że 94 proc. personelu medycznego i opieki w domach spokojnej starości, a także 80 proc. emerytów było już wtedy zaszczepionych. Przemówienie odbyło się 10 lutego, a od tego czasu program szczepień znacznie przyspieszył. Średnia liczba szczepień na Covid-19 z ostatnich siedmiu dni wynosi około 80,9 tys. dziennie, a w sobotę, 13 marca, zaszczepiono aż 96 tys. osób. Michał Dworczyk, szef KPRM poinformował, że zaszczepiono 4 487 273 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c