Nieoczekiwane luzowanie obostrzeń. Od dzisiaj odmrożone nie tylko hotele

Wszelkie informacje o wcześniejszym luzowaniu obostrzeń ministerstwo nazwało nieprawdziwymi. Mimo to rozporządzenie nie pozostawia złudzeń. Jedno z odmrożeń przesunięto z 15 na 8 maja.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

8 maja zostały otwarte hotele. Mogą one przyjąć połowę liczby gości. Niektóre miejscowości już teraz przeżywają prawdziwe oblężenie. W miejscowościach nadmorskich pomimo zbliżającego się pracującego tygodnia bez żadnych świąt, pokoje na najbliższy tydzień, a nawet dłużej już są zajęte.

Od 15 maja miała pojawić się możliwość organizowania imprez okolicznościowych, czyli wesel i komunii na świeżym powietrzu. Okazało się, że taka możliwość pojawi się tydzień wcześniej. Informacje o tym najpierw pojawiły się w rozporządzeniu, a następnie potwierdził je Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w wypowiedzi dla „Newsroom WP”.

Ważna informacja jest taka, że w spotkaniach tych może uczestniczyć 25 osób. Do tej liczby nie wliczają się organizatorzy oraz osoby w pełni zaszczepione to znaczy takie, które przyjęły jedną dawkę preparatu Johnson&Johnson lub dwie dawki szczepionki firmy Pfizer, Moderna lub Astra Zeneca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c