Nieoficjalne informacje na temat obostrzeń. Wiemy, co może zostać otwarte!

Po spotkaniu Rady Medycznej głos w sprawie możliwych obostrzeń zabrała prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej. Jak dowiedział się PAP, na wiele luzowań nie ma co liczyć.

Fot. Warszawa w Pigułce

„Po dzisiejszym spotkaniu Rady Medycznej z rządem można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że żłobki i przedszkola zostaną od poniedziałku ponownie otwarte” – powiedziała prof. Magdalena Marczyńska w wypowiedzi dla PAP.

Jak wyjaśniła wynika to z tego, że zakażenia w najmłodszej grupie stanowią ok. 1 proc. wszystkich zakażeń. To jednak wszystko na co możemy liczyć. Najprawdopodobniej więc na otwarcie stacjonarnej nauki w klasach I-III nadal nie będzie.

Wszystko wskazuje na to, że szczyt zakażeń mamy już za sobą. Liczba zajętych łózek w szpitalach oraz zajętych respiratorów nadal jest bardzo wysoka. Zadaniem rządu będzie teraz odciążenie służby zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c