Nieoficjalnie: Transport, restauracje, praca. Rząd szykuje pierwsze restrykcje. Będą dla niezaszczepionych?

Onet podaje, że choć oficjalnie przedstawiciele rządu zaprzeczają, w rzeczywistości już szykują plan na kolejną falę zakażeń. Restrykcje mogą objąć osoby niezaszczepione lub regiony w których wskaźnik zaszczepienia jest najniższy.

Fot. Warszawa w Pigułce

Piotr Müller w tym tygodniu zapewniał, że „nie ma w tej chwili dyskusji o tym, by wprowadzać podobne rozwiązania jak we Francji i innych krajach”. Jak przekonuje Onet, rząd przygotowuje się już na następną falę, a pierwsze obostrzenia mogą być zastosowane prewencyjnie jeszcze w sierpniu.

Powoli rozmawia się na temat lockdownu. Ścierać się mają dwie koncepcje z których przedstawicie jednej z nich domagają się nałożenia ograniczeń na osoby niezaszczepione lub regiony w których wskaźnik zaszczepionych jest niski. Restrykcje mają dotyczyć ograniczeń w transporcie publicznym i wstępu do niektórych obiektów użyteczności publicznej.

Tymczasem kolejne kraje wprowadzają ograniczenia. W Grecji i Portugalii z restauracji będą mogli skorzystać tylko zaszczepieni. We Francji wprowadzono obowiązkowe szczepienia dla medyków i obostrzenia dla niezaszczepionych. Osoby bez certyfikatu nie będą mogły skorzystać z miejsc kultury, rozrywki, restauracji, a nawet udać się w dłuższą podróż pociągiem czy samolotem. Podobne ograniczenia zapowiedziała Wielka Brytania, ale tam nowe zasady wejdą w życie dopiero od końca września.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c