Nieoficjalnie: zmiany w galeriach, sporcie i kościołach

Rząd od kilku dni zapowiada dalsze luzowanie obostrzeń. Szczegóły mają być podane w najbliższych dniach, ale już teraz media otrzymują przecieki na temat możliwych decyzji.

Fot. Warszawa w Pigułce

Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski od 6 czerwca ma zmienić się limit osób w galeriach handlowych, siłowniach czy kościołach. Oznacza to mniejsze kolejki do niektórych sklepów i większą dostępność usług. W tym momencie jest to 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni, a po zmianach będzie do 1 osoba na 10 m2 powierzchni.

Od 28 maja otwarte zostaną nie tylko siłownie. Będzie też możliwość m.in. skorzystania z restauracji wewnątrz lokalu. Rząd planuje zwiększyć liczbę osób, które będą mogły w nich przebywać.

Pod koniec czerwca uruchomiona zostanie też branża konferencyjno-eventowa, jedna z najdłużej zamkniętych branż. Wraz z nią wróci możliwość organizowania targów, konferencji i spotkań. Do tej pory tego typu wydarzenia mogły się odbywać tylko w formule zdalnej.

Dalsze luzowania w tym m.in. zdjęcie maseczek jest możliwe nie tylko na podstawie zmniejszenia się liczby zakażeń, ale także liczby zaszczepionych osób. Obecnie podano 18 mln dawek, a w pełni zaszczepionych (jednodawkowym preparatem Johnson&Jonhnson lub dwoma dawkami innych szczepionek) jest 5,8 mln osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c