Niesamowite zdjęcia! Tak wyglądała Warszawa podczas budowy metra 35 lat temu [ZDJĘCIA]

15 kwietnia 1983 roku rozpoczęła się budowa metra na Ursynów. W tym roku obchodzimy 35-lecie tego wydarzenia. Zobaczcie, jak wyglądały wtedy miejsca, gdzie obecnie stoją stacje metra.

 

15 kwietnia 1983 roku wbity został pierwszy stalowy pal pod budowę metra na Ursynowie. To symboliczne wydarzenie rozpoczęło długo wyczekiwaną budowę I linii metra w Warszawie. Już w najbliższą niedzielę przypada 35-lecie tego wydarzenia.

Jak zmienił się Ursynów, Mokotów i Śródmieście od momentu rozpoczęcia budowy I linii metra na odcinku Kabaty – Politechnika? Najlepiej widać to na archiwalnych zdjęciach miejsc, w których odbywały się wtedy prace budowlane.

Na zdjęciach widać moment symbolicznego wbicia pierwszego pala ścianki berlińskiej pod budowę metra z 15 kwietnia 1983 roku oraz kilka zdjęć archiwalnych z budowy tego odcinka. Na jednym z nich widać pętle autobusową na Ursynowie, przy skrzyżowaniu ul. Ciszewskiego z przyszłą (nie istniejącą jeszcze wtedy) al. KEN, którą Metro Warszawskie zestawiło z dzisiejszym widokiem tego terenu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.