Niesamowite zdjęcia z dachu Universamu

Wejście na dach Universamu nie jest rzeczą prostą. Trzeba bowiem uzyskać odpowiednie pozwolenia i przejść szkolenie BHP. Czego jednak nie robi się dla czytelników. Zobaczcie, jak wygląda dach budynku, który niedługo przejdzie do historii.

DSC_1502

Budynek stał będzie jeszcze do 15 stycznia. W tym czasie zostanie opróżniony z towaru i udostępniony ekipom, które będą nagrywać film dokumentalny.

„Nowy Universam” to dwie, 17-piętrowe, bliźniacze wieże o wysokości ok. 60 metrów połączone ze sobą 9-piętrową, częścią zasadniczą o wysokości 36 metrów. Projekt przewiduje 440 mieszkań oraz 630 miejsc parkingowych: 470 dla mieszkańców oraz 160 ogólnodostępnych. W nowym Universamie znajdzie się także miejsce dla dwóch dotychczasowych neonów oraz fontanny, ochrzczonej przez mieszkańców mianem „panienki”. Trzeci neon trafi do muzeum neonów. Do czasu pełnego uruchomienia sklepu, Społem przeniesie swoją działalność spożywczą na ul. Zagójską oraz przemysłową na ul. Suchodolską. Jak podkreślił Bogusław Różycki, prezes Społem Praga-Południe, w samym tylko obiekcie pracuje ok. 100 osób. Firma nie chce pozbawiać ich zatrudnienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c