Niesamowite zdjęcie Drogi Mlecznej z okolic Warszawy

Okazuje się, że aby oglądać Drogę Mleczną nie trzeba jechać daleko za miasto. Fotograf Maciej Margas opublikował piękne zdjęcie nieba wykonane zaledwie niecałych 20 km od Warszawy. W tle widać jeszcze stołeczne wieżowce.

Chmury i światła miasta skutecznie przesłaniają nocne niebo, gwiazdy i inne ciała niebieskie, które normalnie moglibyśmy obserwować gołym okiem. Jednak za miastem, ale jednak blisko nic nie przesłania nam tego fantastycznego widoku. Świetny pomysł na randkę pod gwiazdami 🙂

„Kilka dni temu spełniłem jedno ze swoich fotograficznych marzeń – celów: okazało się, że żeby zobaczyć Drogę Mleczną wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto – wystarczy niecałe 20km, co nocą daje 15 minut drogi. Łuna w dole zdjęcia to oczywiście światła Warszawy – na zbliżeniu widać kilka wieżowców. Nie przeszkadzało to jednak w oglądaniu naszej galaktyki po zadarciu głowy do góry. Jak zawsze fascynujące i niezapomniane przeżycie.” – opisuje Maciej Margas.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.