Nietrzeźwy sprawca śmiertelnego wypadku na wolności. Wpłacił kaucję

Sąd zgodził się na wypuszczenie za kaucją sprawcy śmiertelnego wypadku do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Okopowej i Leszno. 25-latek był nietrzeźwy i chciał uciec z miejsca zdarzenia.

Fot. Państwowa Straż Pożarna m. st. Warszawy

Fot. Państwowa Straż Pożarna m. st. Warszawy

„Sąd uznał, że poręcznie majątkowe wystarczy, jednak naszym zdaniem tylko areszt tymczasowy może zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania w tej sprawie” – powiedziała Ewa Wrzosek, prokurator rejonowy na Woli w wypowiedzi dla tvnwarszawa. Prokuratura złożyła już zażalenie na decyzje sądu. Według śledczych czyn, którego dopuścił się 25-letni kierowca jest wysoce szkodliwy społecznie, szczególnie, że miał on 1,7 promila w organizmie i chciał uciec z miejsca wypadku.

Do wypadku doszło 31 grudnia o godz. 23.50 na skrzyżowaniu ulic Okopowej i Leszno. Zginęła w nim 59-letnia kobieta:
„Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku udział brały samochody osobowe marki: BMW 523i oraz Citroen Saxo. Oba samochody znajdowały się na torowisku tramwajowym.” – opisuje zdarzenie mł. ogn. Jacek Dłutek z Państwowej Straży Pożarnej – „Samochód Citroen leżał na lewym boku, a w środku znajdowały się dwie uwięzione osoby: kierowca – przytomny, pasażerka – bez oznak funkcji życiowych. W samochodzie BMW nie było osób uwięzionych, a kierowca opuścił pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem zastępów PSP.” – dodają strażacy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.