Nietypowa sytuacja na Bemowie. Trawa zajęła się… od przejazdu pociągu

Poniższy przypadek może być przestrogą, że nawet iskra może być przyczyną pożaru. Na skrzyżowaniu Lazurowej i Obrońców Grodna doszło do nietypowego zaprószenia ognia.


„Chciałbym poinformować o ciekawym przypadku jaki miałem możliwość zaobserwowania przy skrzyżowaniu ulicy Lazurowej i Obrońców Grodna” – pisze nasz Czytelnik, Grzegorz.

„Przejeżdżający pociąg towarowy wraz ze złomem w wagonach zaprószył ogień na trawie pod torami. Wjeżdżając w łuk złom, który był rozgrzany pod wpływem długiego działania promieni słonecznych pospadał na okoliczna trawę powodując nagły pożar. Od razu została powiadomiona straż pożarna, cała akcja trwała około 10 minut. W załączeniu zdjęcie pociągu oraz film” – relacjonuje Grzegorz.

Za film i zdjęcia bardzo dziękujemy i przypominamy, że zarówno ściółka leśna, jak i roślinność w mieście i parkach jest bardzo sucha. Nawet niedopałek papierosa może być przyczyną poważnego pożaru.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.