Niewidzialna Wystawa. Zrozumiesz, jak zgaszą światło

Niewidzialna Wystawa to doświadczenie głębokie i szczególne. Dzięki niej, można poczuć się i zrozumieć, jak osoby niewidome odbierają świat i jakie mają problemy, kiedy się w nim poruszają.

Fot. Marek Młynarczyk

Fot. Marek Młynarczyk

Po zapoznaniu się z zasadami, drzwi zamykają się za zwiedzającymi, którzy pozostają w kompletnych ciemnościach. Dość powiedzieć, że nie widać czubka swojego nosa. Do pomieszczenia wchodzi niewidomy przewodnik, który oprowadza małe grupy osób. Wystawę zwiedza się wszystkimi pozostałymi nam zmysłami: węchem, smakiem, a przede wszystkim słuchem. Nie będziemy opisywać tego, co można na niej spotkać, możemy jednak opisać to, co się czuje.

Rzadko bowiem jakakolwiek wystawa wpływa na nas tak, aby po zwiedzeniu rozmyślać o niej następnego dnia. Zwiedzający mogą wyjść w każdej chwili. Niestety osoby niewidome takiego wyjścia nie mają, a wspomniana ciemność towarzyszy im na co dzień.

Wystawa znajduje się przy Al. Jerozolimskich 123a, w budynku Millenium Plaza. Ceny biletów to 21 zł za osobe dorosłą (25 zł w weekend) oraz 16 zł dla dzieci, studentów i emerytów (22 zł w weekend). Bilety grupowe dla grup min. 20 osób kosztują 13 zł w tygodniu i 19 zł w weekend.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.