Niewidzialny Labirynt już dziś od 14:00 na patelni!

15 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski
– ta kartka w kalendarzu ma przypominać o tym, że na świecie miliony osób dotknięte są dysfunkcją wzroku. Nie oznacza to jednak, że są one niewidzialne… Przypomną o tym organizatorzy Niewidzialnego Labiryntu, który w najbliższy czwartek w godzinach 14.00-17.00 stanie na „patelni” obok Metra Centrum w Warszawie.

fot. Niewidzialna Wystawa

fot. Niewidzialna Wystawa

Tego dnia warto zwrócić uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnościami narządu wzroku, a obok tego uświadomić sobie, że dzięki dobrej rehabilitacji i życzliwemu wsparciu osoby niewidome i słabowidzące są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, czerpią z życia pełnymi garściami.

Każdego dnia, od prawie czterech lat, Niewidzialna Wystawa czynnie działa na rzecz edukacji społeczeństwa w tym zakresie i po raz czwarty właśnie 15 października wychodzi na ulice Warszawy, aby wciągnąć przechodniów do wspólnej akcji z Niewidzialnym Labiryntem: „Pragniemy zachęcić ludzi – młodych, starszych, dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w pozytywnym doświadczeniu, do spotkania naszych niewidomych Przewodników. O ile odwiedziny na Niewidzialnej Wystawie celem przekonania się jak to jest wejść w buty osoby niewidomej wymagają pewnego planowania i czasu, tak w przypadku naszej akcji z labiryntem potrzebna jest jedynie dobra wola i 3 minuty. Każdy śmiałek otrzymuje opaskę na oczy, instrukcję poruszania się z białą laską i ma za zadanie pokonać labirynt – krótką, ale krętą ścieżkę, która przy użyciu wzroku nie stanowi żadnego wyzwania. Kiedy jednak musimy podporządkować się innym zmysłom, poziom trudności znacznie wzrasta” tłumaczy Małgorzata Szumowska – Dyrektor Generalny Niewidzialnej Wystawy i organizator wydarzenia.
„Oprócz przejścia przez labirynt chcemy rozmawiać z uczestnikami akcji, uczyć życzliwej pomocy, tzw. savoir – vivre’ u względem osób z dysfunkcją wzroku. To niezwykle ważne i potrzebne. Zdajemy sobie sprawę, że jeśli my nie zainicjujemy procesu w tym zakresie, nie możemy oczekiwać, iż osoby, których problem nie dotyczy, sięgną po wiedzę. Niech wydarzeniom 15 października towarszyszy atmosfera radosnego świętowania.” – dodaje Szumowska.
Wszystkich chętnych zapraszamy na „patelnię” obok Metra Centrum – już 15 października, między godz. 14:00, a 17:00.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.