Niezaszczepieni pójdą na bezpłatny urlop? Pojawiła się ustawa

Rząd szykuje regulacje, które pomóc mają przedsiębiorcom w walce z koronawirusem w firmach. W projekcie jednego z rozwiązań znalazł się zapis o możliwości odesłania niezaszczepionego pracownika na bezpłatny urlop.

Fot. Pexels

„Proponuje się, aby w przypadku osoby, która przekazała informację o braku zaszczepienia przeciwko COVID-19 lub nieprzebyciu infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub posiadania ważnego pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, pracodawca mógł delegować tę osobę do pracy poza jej stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem odpowiadającym rodzajowi pracy albo skierować na urlop bezpłatny” – napisano w projekcie.

Zmiany mają objąć też osoby, które będą ubiegać się o pracę. Pracodawca będzie mógł wymagać od kandydatów informacji na temat szczepienia lub przebycia Covid-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c