Niezwykła akcja w Warszawie: 60 sekund dla zrywu wolnych serc

Organizatorzy programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, promującej życie bez uzależnień, zapraszają 1 czerwca wszystkich mieszkańców do udziału w „Zrywie wolnych serc”.

religion-399749_1280Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez minutę wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw wolnych serc”. – mówi Grzegorz Jach z KGP – Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast, miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju -1 czerwca, o godz. 14.00. – zaprasza G.Jach.

Program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” adresowana jest do wszystkich, promuje życie bez uzaleznień. W roku 2012 odbył się jego pilotaż pod nazwą Warszawska Noc Profilaktyki, w którym wzięło udział 1000 osób, a w roku 2013 przeprowadzona została akcja na terenie całego kraju pod nazwą Ogólnopolska Noc Profilaktyki, w której wzięło udział 43 tysiące osób. W 2014 roku w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki wzięło udział prawie 75 tysięcy osób w całym kraju. M.st. Warszawa jest współorganizatorem tego programu.

źródło: um.warszawa.pl

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]