Niezwykły, nowy pomysł na Plac Defilad. Tym razem w wykonaniu kandydata na prezydenta stolicy

Niezwykły pomysł na Plac Defilad przedstawił Patryk Jaki. Nie kryje się jednak  z tym, że wiele zaczerpnięto z innych, wczesniejszych koncepcji.

„Nasza wizja łączy w sobie kilka istniejących koncepcji zagospodarowania tego prestiżowego terenu. Będzie zarówno parkiem, płucami miasta jak i centrum kulturalno biznesowym. Na kilku kondygnacjach znajdzie się miejsce na obiekty kultury, gastronomię, usługi, handel, parking, nad nimi królować będzie piętrząca się zieleń przyjazna mieszkańcom” – pisze Partyk Jaki.

„Centrum miasta, w którym pracują dziesiątki tysięcy warszawiaków obecnie na Placu Defilad zamiera po godzinach pracy. Dzięki realizacji naszej wizji będzie tętnić życiem.

Elementem, który pozostanie nienaruszony będzie Park Świętokrzyski. W wizję wkomponowaliśmy także mające powstać po latach zaniedbań Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatr Rozmaitości.

Wizualizacje które przedstawiamy, oczywiście są świadectwem naszej wizji. Jeśli warszawiacy zdecydują, że zostanę prezydentem miasta – jedną z moich pierwszych decyzji będzie rozpisanie międzynarodowego konkursu architektonicznego na finalny projekt oraz przystąpienie do zmiany planu zagospodarowania tego obszaru” – dodaje kandydat.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.