Niezwykły środek transportu Jezusa według Hanny Gronkiewicz-Waltz. Na czym Chrystus wjechał do Jerozolimy?

„Jakby Pawłowicz znała trochę lepiej historię, to by wiedziała, że Chrystus wraz z apostołami specjalnie w tym okresie wjechali na baranku do Jerozolimy” – powiedziała w TOK FM była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Fot. Giotto di Bondone / Domena publiczna

Tematem rozmowy były życzenia ambasador USA w Polsce. Georgette Mosbacher złożyła na Twitterze życzenia z okazji żydowskiego święta Pesach.

Na życzenia odpowiedziała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Najpierw napisała, że profil na którym są opublikowane jest „chyba fejkowy” i że „Ktoś chce nas w tych dniach sprowokować”. Potem tłumaczyła, że życzenia były jak najbardziej na miejscu i że nie wiedziała, że katolickie i żydowskie święta przypadają w tym roku w podobnym czasie.

Wypowiedź tę skomentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiąc, że Krystyna Pawłowicz „ma braki w wykształceniu religijnym”. Sama prezydent również popełniła jednak gafę, mówiąc, że Chrystus wjechał do Jerozolimy na baranku. Według tradycji chrześcijańskiej Jezus wjechał jednak na osiołku. Baranek Boży jest natomiast tytułem samego Chrystusa. Jest odwołanie do Starego Testamentu w którym baranek był poświęcany, jako ofiara Bogu i był ważnym elementem święta Pesach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c