Niszczycielska trąba powietrzna na Mazurach! Nawałnice mogą być też w Warszawie!

Przez Mazury przeszła trąba powietrzna uszkadzając aż 6 budynków. IMGW ostrzega, że w pasie od Podlasia po Śląsk możliwe są groźne zjawiska pogodowe.

Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

Przez miejscowości Deksyty oraz Weskajmy (woj. warmińsko-mazurskie) przeszła prawdopodobnie trąba powietrzna. Silny wiatr powalił drzewa. Uszkodzonych zostało 6 budynków, w tym 2 mieszkalne. Służby zabezpieczają uszkodzenia plandekami. Brak osób poszkodowanych – napisał zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

IMGW ostrzega, że dziś może dojść do niebezpiecznych zjawisk pogodowych. „Dziś w pasie od Podlasia po Śląsk występuje prawdopodobieństwo rozwinięcia się po południu i wieczorem burz z opadami 🌧️ do 20 mm, miejscami do 35 mm i porywami wiatru 70-80 km/h, punktowo do 90 km/h. Możliwy jest grad do 3 cm, a z mniejszym prawdopodobieństwem trąba powietrzna” – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c