Niższe ciśnienie wody w kranie. Mieszkańcy odczuwają skutki pożaru

„Na Mokotowie jest wyraźnie niższe ciśnienie wody w kranie” – donoszą nasi Czytelnicy. Jak mówią strażacy, nie jest to nic niezwykłego i przy takich akcjach trzeba liczyć się z niższym ciśnieniem wody w kranie.

Fot. Czytelniczka Agnieszka

Pobór wody jest ogromny, nie tylko w tym rejonie. Przypomnijmy, że na miejscu jest 20 zastępów straży pożarnej. Ściągnięto też dodatkowe siły m.in. z Piaseczna, Nowego Dworu Mazowieckiego, Mrokowa, Nowej Woli, Otwocka, Bielawy, Chojnowa i Radomia.

W większości samochody mają po kilkanaście tysięcy litrów wody (jak np. w przypadku jednostek z Nowego Dworu Mazowieckiego – 18 ton). Samochody po opróżnieniu zbiornika muszą go ponownie napełnić powodując duży pobór wody w okolicy.

Pożar na razie nie jest opanowany, ale wiadomo, że się nie rozprzestrzenia. Główna akcja gaśnicza może potrwać do rana. Potem trzeba jeszcze dogasić tlące się składowisko odpadów, co może zająć bardzo długo.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.