Nowa choroba od stycznia 2022 roku. Będzie można brać na nią L4

Od 1 stycznia 2022 roku do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych wpisane zostanie wypalenie zawodowe. Oznacza to, że z tego powodu będzie można wystawiać zwolnienia z pracy.

Fot. Pixabay

Wypalenie zawodowe występuje, gdy praca przestaje dawać satysfakcję, a pracownik przestaje się rozwijać zawodowo. Czuje się przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia, które jeszcze niedawno mogło sprawiać mu przyjemność.

Przyczyną jest najprawdopodobniej stres występujący na skutek przepracowania. Występuje najczęściej w zawodach wymagających intensywnych kontaktów z ludźmi. Osoby, które doznają syndromu wypalenia zawodowego, mogły być przedtem pracoholikami.

Zjawisko wypalenia zawodowego było badane przez lata. W końcu WHO uznała, że jest to „syndrom zawodowy związany z bezrobociem i zatrudnieniem”. Od 2022 roku stanie się chorobą na którą będzie można brać zwolnienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c