Nowa dzielnica w Warszawie. Ma powstać na Mokotowie

W 2018 roku Szkoła Główna Handlowa złożyła do prezydenta wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Miałaby tu powstać część uczelniana miasta z parkami i oddzielną zabudową. Miasto przychyliło się do tego wniosku.

Fot. Shutterstock

W 2018 roku Szkoła Główna Handlowa złożyła do prezydenta miasta wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tak, by stworzyć tzw. Dzielnicę Łacińską.

Jak pisz Portal Samorządowy jej władze chciałyby na okolicznym terenie skonsolidować uczelniane obiekty poprzez nowe inwestycje, uzupełniające zabudowę oraz stworzenie reprezentacyjnej przestrzeni miejskiej z placem Koszyca Witkiewicza w miejscu dzisiejszej arterii Alei Niepodległości i stacji metra Pole Mokotowskie.

Plan na pewno wykorzystałby pomysł, który już kilka lat temu przedstawili laureaci konkursu SGH. Przedstawili oni, jak mogłaby wyglądać ta część miasta.

Jednym z głównych elementów miałby być park SGGW, który obecnie jest niedostępny dla osób z zewnątrz.

Zarówno wniosek, jak i przychylenie się do niego pokazują, że plany stworzenia nowej dzielnicy są jak najbardziej realne.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.