Nowa kampania ZTM, która ma Cię uchronić przed upadkiem [WIDEO]

Stoisz w autobusie lub tramwaju? Chcesz uniknąć przykrych konsekwencji upadku? Jest na to prosty sposób: wystarczy podczas jazdy trzymać się poręczy. Chwytasz? Trzymaj się! Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o tym w najnowszej kampanii.

Komunikacja miejska to wciąż najbezpieczniejszy sposób podróżowania po Warszawie. Aby nadal tak było pasażerowie muszą jednak podczas jazdy trzymać się poręczy.

Na stołecznych ulicach zdarzają się różne sytuacje: nieostrożny pieszy wyjdzie na jezdnię przed autobus, kierowca samochodu zagapi się i zajedzie drogę tramwajowi oraz wiele innych zdarzeń, które zmuszają prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej do gwałtownego hamowania. Jeżeli pasażer siedzi albo trzyma się poręczy – z pewnością może czuć się bezpieczniej.

Wciąż jednak niektórzy pasażerowie uznają, że w zupełności wystarczy, jeżeli tylko oprą się o poręcz, drzwi czy okno. Zazwyczaj pochłania ich wtedy bez reszty telefon i zupełnie nie zwracają uwagi na to, co dzieje się na drodze. Gdy kierowca będzie musiał nagle zahamować, na złapanie się poręczy będzie już za późno i osoba taka uderzy innego pasażera albo wywróci się na podłogę. Obie te rzeczy nie są przyjemne i kończą się w najlepszym wypadku szczerymi przeprosinami, a w najgorszym rozbitym nosem, głową czy złamaniem. O tym aby trzymać się poręczy należy pamiętać również podczas kupowania biletu w automacie umieszczonym w pojeździe.

Żeby uzmysłowić pasażerom jak dramatyczne mogą być konsekwencje nie trzymania się podczas jazdy, ZTM przygotował krótki film „Trzymaj się”, który będzie można zobaczyć w autobusach, tramwajach i na antenie TVP Warszawa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c