Nowa prognoza epidemii. Podali kiedy będzie szczyt zachorowań

Amerykanie z IHME podali, kiedy może nastąpić szczyt epidemii. To ważne liczby, bo pokazują na co powinien przygotować się polski system opieki zdrowotnej.

Prognozy IHM oparte są na obecnie dostępnych danych. Naukowcy biorą pod uwagę zarówno obecną liczbę zachorowań, zgonów, liczbę zajętych respiratorów i łóżek, przeprowadzone testy jak i wprowadzone obostrzenia, poluzowania obostrzeń, oraz stosowanie się społeczeństwa do tych zasad.

Według analityków rekord zakażeń przypadnie na około 10-12 grudnia. Aktywnych przypadków będzie wtedy od 30 do blisko 60 tysięcy przy potrzebie skorzystania z od 2,5 do 4,9 tys. respiratorów.

Warto podkreślić, że biorąc pod uwagę obecną liczbę łóżek i respiratorów, nie jesteśmy w stanie sprostać tak ogromnej liczbie chorych. Na sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślali, że cały czas pracują nad zwiększeniem liczby dostępnych łóżek i respiratorów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c