Nowe „500 plus” dla kolejnej grupy zawodowej!

Będzie nowa ulga podatkowa, która oznacza zmniejszenie kosztów dla kierowców zawodowych i właścicieli firm wykorzystujących ciężarówki.

Fot. Warszawa w Pigułce

Niedługo zostanie uruchomiony system e-TOLL następca viaTOLL. Służy on do naliczania opłat na autostradach zarządzanych przez GDDKiA.

System obowiązywał będzie kierowców pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od masy. Z przepisów zwolnione są tylko ciągniki rolnicze, więc teoretycznie ciężki samochody osobowe z przyczepką też mogą się a ten system „załapać”.

Nowy system to także nowe koszty m.in. wydane na zakup urządzeń do poboru opłat. Rozwiązaniem ma być zwiększona ulga podatkowa, która już nieformalnie nabrała nazwy 500 plus dla kierowców. Od dochodu będzie można odliczyć bowiem 500 zł na każdy posiadany pojazd. Aby skorzystać z ulgi trzeba będzie jednak przejechał chociaż raz płatną autostradą i dokonać płatności za pomocą e-TOLL.

„Zgłoszona do projektu poprawka wprowadza zmiany w ustawach o podatkach dochodowych oraz ulgę podatkową na wyposażenie pojazdów w urządzenia OBU/ZSL służące do poboru opłat w systemie e-TOLL. Zaproponowana przewoźnikom przez Ministerstwo Finansów ulga dotyczy odliczenia od dochodu z tytułu poniesionych w 2021 r. kosztów nabycia urządzenia OBU/ZSL (zakup, leasing) i ich utrzymania np. kosztów abonamentu” – wyjaśnił resort finansów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c