Nowe obostrzenia dla seniorów! Nie będą mogli wychodzić z domu!

Wirtualna Polska i RMF FM ustaliły niezależnie, że rząd planuje wprowadzić zakaz opuszczania domu przez seniorów. To samo będzie dotyczyło dzieci do 16 roku życia.

Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski seniorzy będą mogli wychodzić tylko do lekarza lub na zakupy. Trwają prace nad stworzeniem organizacji wolontarianckiej, która ma pomóc starszym osobo w robieniu zakupów.

Kolejne obostrzenie ma dotyczyć dzieci do lat 16. W godzinach 9-15 nie będą oni mogli sami wychodzić z domu. Dodatkowo rząd ma zamiar wprowadzić zakaz gromadzenia się osób powyżej 5.

Rodzice wskazują, że sytuacja związana z ich pracą i szkołą dzieci jest w tym przypadku bardzo problematyczna. Szczególnie dotyczy to par z przynajmniej dwójką dzieci. Starsze pociechy często same dojeżdżały do szkoły, a seniorzy odprowadzali młodsze do placówek edukacyjnych. Zakaz będzie miał sens w przypadku nauki zdalnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c