Nowe obostrzenia na świecie. Godzina policyjna, zamknięcie stadionów. Kiedy w Polsce?

Nie tylko Polska mierzy się ze wzrostem zakażeń. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia, jeszcze bardziej dotkliwe niż za pierwszym razem. W Belgijskiej Antwerpii zdecydowano się na godzinę policyjną, a Bułgaria zamknęła wszystkie stadiony.

Fot. Isopix / East News

Największe rekordy padły w Rumunii i na Ukrainie. W przypadku pierwszego kraju było to 1356 nowych zakażonych. W przypadku naszych wschodnich sąsiadów liczba zakażonych zwiększyła się o 1197 osób. W obydwu przypadkach to rekord od początku epidemii.

Wzrost odnotowano też we Francji, Belgii i Holandii, chociaż nie pobito rekordów. W Hiszpanii od trzech dni notuje się ponad 2000 przypadków dziennie. Wszędzie wprowadzane są obostrzenia

Wczoraj odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. Premier mówił, że rząd może wprowadzić kwarantannę dla osób powracających z zagranicy. Dzisiaj te słowa potwierdził rzecznik rządu Piotr Muller.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c