Nowe przepisy dotyczące ferii. Dziś wchodzą w życie

Od 4 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe. Zgodnie z decyzją rządu, w tym roku odbywać się będą w jednym terminie. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia znoszącą zakaz przemieszczania się nieletnich.

Zgodnie z poprzednim rozporządzeniem dzieci do 16. roku życia nie mogły samodzielnie, bez opieki osoby dorosłej przemieszczać się w godzinach 8-16. Zakaz przewidywał kilka wyjątków.

Teraz wykreślono paragraf 9, który mówi o przebywaniu na świeżym powietrzu. – Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c