Nowy rejestr. Zapomnisz się wpisać? Kara do miliona złotych!

Od 13 października obowiązują nowe przepisy, według których powstał nowy Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR). Wszyscy przedsiębiorcy muszą się do niego wpisać, w przeciwnym wypadku mogą zapłacić nawet milion złotych kary.

Fot. Shutterstock

„Dziennik Gazeta Prawna” informuje, że firmy mają czas na rejestrację do 12 kwietnia 2020 roku. Chodzi o umieszczenie na liście wszystkich beneficjentów.

To osoby, które czerpią korzyści z zarządzania spółką oraz podejmuje w niej decyzje, podpisuje umowy i zarządza finansami. Nie ważne czy jest to osoba fizyczna, czy inna forma lub organizacja.

Zmiany w przepisach mają zapobiec wyłudzaniu pieniędzy i pozwolą na prześwietlenie przestępców, którzy ukrywają się w dużych korporacjach. Ponadto Urząd Skarbowy chce wiedzieć kto rzeczywiście zarządza firmą, nawet jeżeli nie jest frontmanem danej organizacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.