Nowy sondaż: wygrana dla PiS, władza dla opozycji

Prawo i Sprawiedliwość pewnie wygrałoby wybory, ale przewaga byłaby za mała, by stworzyć samodzielny rząd. Tak wynika z nowego sondażu Estymatora dla portalu Dorzeczy.pl.

Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość ma w sondażu znaczą przewagę uzyskując 37,6 proc. poparcia. Za nim jest Koalicja Obywatelska na którą chce głosować 19,2 proc. badanych. Na podium jest też Polska 2050 Szymona Hołowni. Nową partię wskazało 17,1 proc. ankietowanych.

Do Sejmu dostałaby się jeszcze Lewica (11,4), Konfederacja (6,9 proc.) i PSL-Koalicja Polska (5,5 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłoby ugrupowanie Pawła Kukiza (2,1 proc.).

Podział mandatów w tej sytuacji kształtuje się następująco: PiS-212, KO-90, Polska 2050–82, Lewica–46, Konfederacja–17, PSL-Koalicja Polska – 12. Zjednoczona opozycja, z jednym mandatem mniejszości Niemieckiej, uzyskałaby 231 miejsc w Sejmie, czyli minimalną większość niezbędną do rządzenia, nawet w przypadku połączenia sił PiS z Konfederacją.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c