Nowy sposób liczenia testów. Będzie więcej przypadków?

Rozporządzenie dot. ograniczeń w związku z koronawirusem zmienia także sposób raportowania liczby zakażonych. Może spowodować to wzrost liczby raportowanych przypadków.

Fot. Shutterstock

Zmiany mają wejść od 5 listopada.

Do tej pory łączna liczba testów była pokazana była, jako suma testów wykonanych na podstawie zlecenia lekarza pierwszego kontaktu oraz testów wykonanych przez pacjenta na własny koszt. Jednak liczba zakażonych uwzględniała tylko testy wykonane na koszt państwa. Teraz ma się to zmienić.

„Medyczne laboratoria diagnostyczne wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem SARS-CoV-2 są obowiązane przekazywać informację o liczbie wykonanych testów diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2 finansowanych ze środków innych niż środki publiczne, każdego dnia do godziny 10.00, za okres poprzedniej doby, do systemu teleinformatycznego, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, a w przypadku braku dostępu do tego systemu, w postaci elektronicznej, do ministra właściwego do spraw zdrowia” – czytamy w rozporządzeniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c