Nowy spot GIS ostrzegający przed dopalaczami. "Sorry, taki mamy klimat"

Główny Inspektorat Sanitarny stworzył nowy spot mający na celu ostrzeganie młodych ludzi przed dopalaczami. Na spocie widać dilera podchodzącego do młodych ludzi, oferując im „towar”, Ci odmawiają w niezbyt grzeczny sposób.

Chwali się GIS-owi włączenie się w akcję, lecz spot jest nieprzekonujący dla młodych ludzi i tak nierealistyczny, że żadnego młodego człowieka nie zachęci do obejrzenia go do końca.  Na filmie do młodych ludzi podchodzi diler, który oferuje im towar. Chłopak odpowiada: „powaliło cię?!”, a następnie znikąd pojawia się policja, która zakuwa podejrzanego jegomościa w kajdanki. Młody człowiek kwituje to słowami: „pewnie pójdzie siedzieć”, a młodsza dziewczyna dodaje: „sorry, taki mamy klimat”.

Pomijając fakt, że młodzi ludzie mogą nie znać cytatu, który stał się sławny, taki scenariusz nie zachęci ich do przeciwstawieniu się nacisku środowiska, a przecież to na ten aspekt powinno kłaść się największy nacisk. Diler nie pojawia się znikąd, podobnie, jak policja, po tym, jak odpowiemy „NIE”.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]