Nowy szyld semaforowy na Starym Mieście

Przy ul. Świętojańskiej za zgodą Stołecznego Konserwatora Zabytków pojawił się niedawno nowy szyld semaforowy. Kuty stalowy wysięgnik zaprojektowano na wzór istniejących. Semafor wykonany z wypukłej płyty pleksi o średnicy 50 cm, osadzonej w stalowej ramie, powtarza logo „Produktów Benedyktyńskich” i utrzymany jest w stonowanej kolorystyce sepiowej.

fot. Biuro Konserwatora Zabytków

fot. Biuro Konserwatora Zabytków

Szyld został wykonany na zlecenie najemcy lokalu i jest zgodny z kanonem dobrych praktyk, zawartym w opracowanym przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków poradniku pt. „Szyldy na Starym Mieście w Warszawie”. Lokalizacja szyldu jest wynikiem ustaleń ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Na szczególną uwagę zasługuje sposób doprowadzenia zasilania z klatki schodowej przewiertem, dokładnie w miejscu mocowania wysięgnika. Taki „ukryty” sposób poprowadzenia okablowania pozwala na uniknięcie nieestetycznego szpecącego ułożenia przewodów bezpośrednio na elewacji.

 

Realizacja ta tym samym dołącza do dobrych przykładów nowych szyldów na Starym Mieście, wpisujących się w stylistykę staromiejską.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c