O 20:30 zgaśnie iluminacja na wszystkich mostach w stolicy

Dzisiaj odbywa się kolejna, 9. edycja, „Godziny dla Ziemi” WWF. Z tej okazji Zarząd Dróg Miejskich punktualnie o godz. 20:30 zgasi iluminację na stołecznych mostach.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Patronat honorowy nad akcją objęła prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tegoroczna polska edycja dedykowana jest wilkom. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się wielki stołeczny finał akcji, a o godz. 20.30 w całej Polsce na jedną godzinę zgasną światła. Do akcji może włączyć się każdy. Ma ona skłonić ludzi do refleksji na temat naszego wpływu na zamiany klimatu i pokazać, jak drobne zmiany mogą wpływać na zmniejszanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Zarząd Dróg Miejskich już kolejny raz weźmie udział w „Godzinie dla Ziemi”. Na warszawskich mostach: Gdańskim, Świętokrzyskim, Poniatowskiego i Siekierkowskim na godzinę (20:30-21:30) zostanie wyłączona iluminacja. Po zakończeniu akcji iluminacje zostaną przywrócone do trybu normalnego.

Akcja ma znaczenie symboliczne – z naszych wyliczeń wynika, że godzina wyłączenia urządzeń iluminacji mostów to oszczędność 90 zł w zużyciu energii elektrycznej.

W ubiegłym roku podczas „Godziny dla Ziemi” zgasło oświetlenie między innymi Wieży Eiffla w Paryżu, Tower Bridge w Londynie, Bramy Brandenburskiej w Berlinie czy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c