O krok od kolejnego wypadku na Umińskiego

Wczoraj na jednej z grup dyskusyjnych na Facebooku napisała zaniepokojona użytkowniczka. Kobiet zapobiegła tragedii na ul. Umińskiego. Mieszkańcy Gocławia i radny Dariusz Lasocki kolejny raz apelują do ZDM o instalację świateł przy przejściu.

Fot. Pixabay / Facebook

Fot. Pixabay / Facebook

„Kochani – przed chwilą byłaby powtórka z wypadku na pasach szkoła – Umińskiego! Przechodziłam z dziećmi, zatrzymał się jeden samochód, a druga pani motorem perfidnie wjechała w dzieci! Ale mój odruch wypchnięcia ich do przodu powstrzymał od kolejnej tragedii! Panie DARIUSZU LASOCKI pomocy! Jestem w szoku, po tym incydencie. Dziecko roztrzęsione i zapłakane…” – pisze użytkowniczka Facebooka.

Na ul. Umińskiego dochodziło już wcześniej do wypadków. W ostatnim ucierpiał 7-letni chłopiec, który z obrażeniami wielonarządowymi trafił do szpitala. Po tym wydarzeniu mieszkańcy zorganizowali protesty. Jeden odbył się rano, drugi wieczorem. Interweniował też minister Mariusz Błaszczak, który poprosił policję o wystosowanie pisma o zgodę na instalację sygnalizacji.

Miasto skierowało sprawę do Zarządu Dróg Miejskich, który zamontował progi zwalniające. Planuje też zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu. W ocenie ZDM-u sygnalizacja nie poprawi bezpieczeństwa w tamtym rejonie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c