Oblężenie cmentarzy. Ceny zniczy i wiązanek szokują. Lepiej kupić wcześniej?

Na cmentarzach już teraz widać ogromny ruch. Odwiedzający często sprzątają groby bliskich i przygotowują je na 1 listopada. Przy okazji składają wieńce, kwiaty i palą świeczki. Ceny sprzedawanych przy cmentarzach rzeczy potrafią zwalić z nóg.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Sprzedawcy załamują ręce, bo ceny surowców m.in. kwiatów na giełdzie kwiatowej również poszły do góry.

Ceny chryzantem zaczynają się od 30-50 zł, a duże wiązanki kosztują nawet 350 zł. Niektórzy wybiorą sztuczne kwiaty, ale ich cena również waha się od 50 do 100 zł. Wszystko przez wyższą cenę surowców z Chin z których robione są sztuczne kwiaty.

Ceny zniczy też drożeją. Skoro ropa jest droga to parafina również. Najtańsze znicze kosztują 3-4 zł. To niewielkie świece, które palą się maksymalnie kilka godzin. Za większe znicze zapłacimy już około 40 zł, a za te duże, ozdobne nawet powyżej 100 zł.

Często widać odwiedzjących z już kupionymi kwiatami i zniczami. Spotkani ludzie mówią nam, że sam transport, szczególnie komunikacją miejską, bywa problematyczny. Linie prowadzące na cmentarze są teraz oblegane, a drogi zakorkowane. Z tego powodu podróż się wydłuża i długo trzeba też nosić czasami ciężkie i nieporęczne kwiaty czy wiązanki. Ceny są różne i nie zawsze rzeczy kupione przez Internet czy w marketach są dużo tańsze niż na cmentarzu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c