Obostrzenia wcześniej niż zapowiadano. Adam Niedzielski mówi kiedy

Adam Niedzielski stwierdził, że czwarta fala już jest. Podał kiedy osiągniemy liczbę tysiąca zakażeń dziennie. Wtedy wprowadzone zostaną obostrzenia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister Zdrowia przedstawił nowego wiceministra zdrowia. Odniósł się też do aktualnej sytuacji pandemicznej.

Osiągnięcie 1000 zakażeń to nie jest perspektywa końca września, ale najbliższych dwóch tygodni. Pod tym względem realnie widzimy przyspieszenie procesu pandemicznego – powiedział szef resortu zdrowia. Powyżej progu tysiąca zakażeń ministerstwo miało wdrożyć obostrzenia.

W ciągu ostatniej doby odnotowano 269 nowych zakażeń, co oznacza wzrost o 47 proc. w ciągu 7 dni. Wcześniej przekraczaliśmy jednak barierę ponad 500 zakażeń, jednak na tygodniu.
Jest to bardzo niepokojące, ponieważ jeszcze kilka tygodni temu te procentowe wzrosty to były na poziomie 17-19 proc., patrząc tydzień do tygodnia. W tej chwili jest to już praktycznie około 50 proc., więc tych nowych przypadków zaczyna niestety przybywać. To także odbija się na liczbie osób, które niestety muszą być hospitalizowane w polskich szpitalach – ocenił Wiceminister Waldemar Kraska w wypowiedzi dla Polskiego Radia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c