Obowiązkowe szczepienia coraz bliżej. „Bardzo się do tego przychylamy”

Obowiązkowe szczepienia dla medyków i nie tylko coraz bliżej. W piątek minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że rząd przychyla się do tego pomysłu. Ktoś miałby zostać zaszczepiony?

Fot. Shutterstock

„Tutaj można powiedzieć, że bardzo się do tego przychylamy i to tak naprawdę bez względu na to, jaki scenariusz epidemiczny będzie realizowany. Po prostu mamy też masę sygnałów ze strony organizacji pacjentów czy po prostu pacjentów, tych, którzy mają choroby przewlekłe, bardzo poważne, którzy chcą mieć pewne zapewnienie bezpieczeństwa, trafiając do szpitala” – powiedział Adam Niedzielski w Polsat News.

Minister zdrowia dodał, że szczepienia objęłyby całą kadrę medyczną, pielęgniarki i pracowników domów pomocy społecznej. Wciąż nie wiadomo co z obostrzeniami dla niezaszczepionych. Wiceminister Jarosław Kaczyński mówił w wypowiedzi dla PAP, że takich obostrzeń należy się spodziewać.

Wypowiedź jest zbieżna w tym, co dzieje się w Europie. W Grecji, Francji, Portugalii i we Włoszech wprowadzono zakaz wstępu do restauracji i obiektów publicznych bez okazania certyfikatu szczepień. Podobne obostrzenia mają być wprowadzone w Wielkiej Brytanii i Niemczech. W Czechach i w Szwecji wprowadzono obowiązek legitymowania się na granicy paszportem Covidowym lub negatywnym testem.

Jak informuje rząd, jak dotąd przynajmniej pierwszą dawką zaszczepiono 18 572 928 osób. W pełni zaszczepionych jest 17 818 502 osoby.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c