Obowiązkowe szczepienia: jest rekomendacja Rady Medycznej przy Premierze

Prof. Magdalena Marczyńska poinformowała, że Rada Medyczna przy Premierze rekomenduje obowiązkowe szczepienia dla medyków.

Fot. Shutterstock

Tak, to prawda, że radzimy rządowi wprowadzenie obowiązkowego szczepienia wśród medyków – odpowiedziała na pytanie PAP w tej sprawie prof. Magdalena Marczyńska, członkini Rady Medycznej przy Premierze.

Specjalistka dodała, że nadrzędną zasadą każdego lekarza powinno być „po pierwsze nie szkodzić”. Teraz maksyma ta nabiera nowego znaczenia. Podkreśliła, że do szpitala trafiają pacjenci w różnym stanie, także z obniżoną odpornością i nie może być tak, że to medyk stanowi dla pacjenta zagrożenie.

Ostateczna decyzja co do szczepień zależy oczywiście od szefa rządu. Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski będą musieli pochylić się teraz nad propozycjami rady. Ostatnio padł też pomysł, by tylko zaszczepieni mogli odwiedzać bliskich w szpitalu. Ten wariant jest bran pod uwagę bardzo poważnie o czym poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c