Obowiązkowe szczepienia na Covid-19? Minister Zdrowia jednoznacznie

Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce wprowadził obowiązkowe szczepienia. By zaczęły obowiązywać uchwałę musi zatwierdzić wojewoda. Rozgorzała dyskusja nad tym czy szczepienia mają być obowiązkowe. Głos zabrał minister zdrowia.

Fot. Shutterstock

Trwa wyścig z czasem. Przypadek innych krajów pokazuje, że koronawirusa da się pokonać, inaczej może nas czekać po wakacjach następna fala zachowani.

Tymczasem w grupie seniorów wyszczepialność nie jest zbyt wysoka. Średnia europejska to w tym momencie 78 proc. W Polsce zaszczepiło się tylko 54 procent 60-latków, 70 proc. 70-latków i 57 proc. osób 80 plus.

Dziennikarze TVN24 zapytali się ministra zdrowia Adama Niedzielskiego czy w związku z tym są plany obowiązkowego szczepienia.

Takiego planu na razie nie ma. Na razie musimy przejść przez rejestrację kolejnych roczników. Zresztą ona w najbliższym czasie będzie już finiszowała. Potem trzeba proces szczepień przeprowadzić, więc tutaj jest dużo roboty na najbliższy miesiąc, dwa – powiedział Niedzielski. Dodał, że „Na razie skuteczna jest metoda, którą stosujemy, czyli przekonywanie, dostarczanie wiedzy, po prostu tłumaczenie” – powiedział minister zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c