Od 1 czerwca SWPS będzie uniwersytetem

Warszawa-Szkoła_Wyższa_Psychologii_Społecznej

Siedziba SWPS w Warszawie

„Nasz sukces jest godny najwyższego uznania i chylę czoła przed wszystkimi, którzy się do tego przyczynili. Jestem przekonany, że nowa nazwa uczelni wzmocni uzasadnioną dumę z pracy i studiów w Uniwersytecie SWPS”. – mówi prof. Andrzej Eliasz, Rektor uczelni

Jako pierwsza uczelnia w Polsce Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej już 1 czerwca przejdzie transformację w uniwersytet. To ewenement na skalę krajową, Wcześniej nie udało się to żadnej innej uczelni. Jaka jest różnica? Uniwersytetem nazywamy uczelnie o najwyższej randze. Ośrodki te mają odpowiednie zaplecze kadrowe i dorobek naukowy. Z praktycznego punktu widzenia szkoła wyższa może starać się o zmianę nazwy uczelni na uniwersytet , gdy ma sześć uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora, w co najmniej czterech dyscyplinach. Uprawnienia te nadawane są przez Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów Naukowych.

źródło: swps.uniwersytet.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.