Od 1 września ogromne ulgi w biletach. Zobacz, ile zaoszczędzisz

Od 1 września zaczyna się nie tylko rok szkolny, ale także dużych ulg w biletach. Jeżeli jeździcie tylko w pierwszej strefie, nie zaoszczędzicie niestety niczego. Ogromne ulgi czekają jednak na osoby z podwarszawskich miejscowości oraz tych, którzy poruszają się w obydwu strefach.

Fot. ZTM

Bilet warszawiaka lub młodego warszawiaka przysługuje mieszkańcom Warszawy, którzy rozliczają się z podatku dochodowego od osób fizycznych w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych.

Te osoby nie będą musiały wykupywać biletów na dwie strefy. Wystarczy opłata za jedną, aby uzyskać prawo do poruszania się w pierwszej oraz drugiej. Dotychczas za bilet warszawiaka, ważny w obu strefach, trzeba było zapłacić odpowiednio 166 zł (bilet 30-dniowy normalny) lub 406 zł (90-dniowy normalny). Teraz podróż w obu strefach będzie tańsza o kilkaset złotych rocznie, np. w portfelu warszawiaka korzystającego z biletów 30-dniowych pozostanie aż 816 zł.

1 września wchodzi również w życie nowa oferta Warszawa+ dla gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy podróżują Warszawskim Transportem Publicznym. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił przedsprzedaż Biletów Metropolitalnych w Punktach Obsługi Pasażerów.

W ofercie Warszawa+3 – za bilet 30-dniowy normalny imienny ważny w obu strefach biletowych – pasażer zapłaci tylko 120 zł, o 60 zł mniej niż dotychczas. A bilet 90-dniowy normalny imienny, ważny w obu strefach będzie kosztował 330 zł (czyli o 130 zł mniej). Różnicę w cenie pokryje dany samorząd.

Przypominamy również, że uczniowie szkół podstawowych podróżują za darmo w ramach biletu szkolnego. Podstawą do ulgi jest ważna legitymacja.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.