Od 2017 roku podwyżki cen energii. Ile zapłacimy?

Od 2017 roku znacznie wzrosną opłaty za energię elektryczną. Opłata przesyłowa wzrośnie dwukrotnie, ale czeka nas również podniesienie opłaty za energię elektryczną. Ile zapłacimy?

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Obecnie 90 proc. energii pochodzi z węgla. Polska w związku z pakietem klimatyczno-energetycznym musi zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii do 27 proc. Pozwoli to zredukować produkcję gazów cieplarnianych o 40 proc. Wszystko to kosztuje, a rząd chce jeszcze uzyskać od firm energetycznych 10 mld zł. Oficjalnie poinformował o tym w Sejmie minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Wszystko to spowoduje zwiększenie cen energii. Po pierwsze ponad dwukrotnie wzrośnie opłata przesyłowa z 3,87 zł do 8 zł. Zapłacimy więc 96 zł zamiar 46,44 zł,. ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ oczekuje się wzrostu cen energii.

„Rzeczpospolita” wyliczyła, ze w przypadku mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych, opłata wzrośnie w zależności od zużycia o 50-75 zł rocznie. Oznacza to, ze łącznie zapłacimy od 146 do 171 zł rocznie, czyli od 12 do 14 zł miesięcznie. Dla większych mieszkań i większych rodzin będzie to większa opłata.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl