Od dzisiaj ocieplenie. Znamy pogodę na weekend!

Szykuje nam się prawdziwa złota, polska jesień! Po chwilowym ochłodzeniu, już od dzisiaj, czyli od wtorku, możemy liczyć na ocieplenie. Przez następne kilka dni możemy odczuć temperatury, które miejscami przekroczą 20 stopni Celsjusza!

Fot. Pixabay

Ciepła pogoda to o tej porze roku to prawdziwa rzadkość. Średnia temperatura w Warszawie w październiku 2017 roku wynosiła zaledwie 10 stopni Celsjusza.

„Na modelu ICON widać doskonale, że za frontem chłodnym rozbuduje się rozległy wyż baryczny, natomiast na północny-zachód, zachód od Polski ulokowana będzie górna zatoka niżowe wypełniona chłodem. Doprowadzi to do napływu dużo cieplejszego powietrza polarno-morskiego z południowego-zachodu wprost do naszej części Starego Kontynentu w perspektywie najbliższych kilku dni” – piszą Fani Pogody.

„Przynajmniej do 18 października utrzyma się wysoka temperatura na obszarze Polski, w ciągu dnia przekraczająca 15°C. W ostatniej dekadzie omawianego miesiąca może nadejść większe ochłodzenie” – dodają meteorolodzy.

Najnowsze prognozy mówią jednak o tym, że temperatura oscylować będzie w najcieplejszych momentach dnia w granicach minimum 18-19 stopni. W piątek będzie to 20 stopni, w sobotę i niedzielę po 19.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.