Od jutra w autobusach i tramwajach wraca klimatyzacja. Przeszkodą COVID-19

Klimatyzacja w autobusach i tramwajach została wyłączona. Taką decyzję w związku z COVID-19 podjęła nie tylko Warszawa, ale także Kraków i wiele innych miast w Polsce. Teraz klimatyzacja wraca.

Fot. Warszawa w Pigułce

W czasie zwiększonych temperatur robiono dłuższe postoje na przystankach, otworzono też okna i otworzono dach tam, gdzie było to możliwe.

Pytanie o oficjalne stanowisko do Sanepidu w tej sprawie, ZTM wysłał już tydzień temu, ale od tego czasu nie ma odpowiedzi. Temperatura systematycznie rośnie.

Jak mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego Ratusza, decyzja o ponownym włączeniu klimatyzacji została powzięta z obawy o zdrowie pasażerów, głównie osób starszych. Maseczka dodatkowo będzie utrudniała oddychanie w upale, co może doprowadzić do fali tragicznych zdarzeń w komunikacji miejskiej.

Jak podkreśla rzeczniczka, jeżeli Sanepid będzie stał na stanowisku, że klimatyzacja jest niewskazana ze względu COVID-19, może ona zostać ponownie wyłączona.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c