Od jutra zaostrzenie obostrzeń. Zmiany w galeriach handlowych, sklepach, kościołach i miejscach publicznych

Rząd wprowadza obostrzenia w związku z nowym wariantem koronawirusa. Zmiany wejdą w życie już 1 grudnia. Mogą utrudnić przedświąteczne zakupy.

Fot. Warszawa w Pigułce

Zawsze przed świętami galerie handlowe, sklepy i markety przeżywają oblężenie klientów. Im bliżej do świąt tym więcej klientów. Nie brakuje także tych, którzy robią zakupy na ostatnią chwilę.

Rząd wprowadził jednak obostrzenia, by ograniczyć rozprzestrzeniania się nowego wariantu. Ograniczono liczbę osób, jakie mogą przebywać w obiektach. Może to spowodować ogromne kolejki znane już z poprzedniego roku. Z limitu mają być jednak zwolnieni zaszczepieni. Jak to rozwiążą sklepy i czy będzie sprawdzanie certyfikatów przy wejściu? Nie wiadomo.

  • Obiekty (m.in. hotele, gastronomia, kościoły), w których do tej pory było 75% osób zapełnienia teraz będzie mogło być 50% osób (nie wliczane osoby zaszczepione).
  • Baseny i aquaparki 50% obłożenia (nie wliczane osoby zaszczepione).
  • Zgromadzenia i uroczystości (wesela, komunie, dyskoteki) z 150 na 100 osób.
  • Wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi z 500 na 250 osób.
  • Siłownie, kluby, muzea, hazard – 1 osoba na 15m².

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.