Od soboty rusza ocieplenie! Nawet 20 stopni!

Od soboty będziemy zmierzać w kierunku prawdziwie wiosennej pogody. W połowie przyszłego tygodnia temperatura w niektórych miejscach Polski może wynieść nawet 20 stopni.

Fot. Pixabay

Prognozy długoterminowe mówiły o powrocie zimy pod koniec tego tygodnia. Na szczęście się nie sprawdziły i zamiast tego będziemy mieli ocieplenie.

Temperatura od soboty zacznie wzrastać. Na północy będą 3 st. C, w centrum 2 st. C, a na południu aż 6 st. C.

W niedzielę w Gdańsku temperatura pozostanie bez zmian. W Warszawie wzrośnie do 5 st. C, a w Krakowie wyniesie aż 9 st. C. Temperatura będzie systematycznie wzrastać, a szczyt nastąpi w czwartek. Według różnych prognoz na północy kraju i w centrum temperatura może wynieść 15 stopni, a na południu kraju aż 18. Jak informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek na Dolnym Śląsku możliwe jest nawet 20 stopni Celsjusza.

Przy tak dużych temperaturach policja, straż miejska i straż pożarna apelują o rozwagę. Lód szybko topnieje dlatego administratorzy budynków muszą usunąć sople, które spaść mogą na ulicę. Wszyscy pozostali muszą pamiętać, by bezwzględnie nie wchodzić na lód. Mimo, że na powierzchni może się on jeszcze utrzymywać, pod spodem zaczął się roztapiać i może pęknąć pod stopami. Tym samym wchodzenie na lód to realne zagrożenia zdrowia i życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c