Oddzielny pojemnik na odpady kuchenne? "Uzyskamy biogaz do napędzania śmieciarek"

Fot. Krzysztof Chorąży / Gazeo.pl

Fot. Krzysztof Chorąży / Gazeo.pl

Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, w wywiadzie dla PAP wyjawił, że po kolejnym przetargu na odbiór śmieci, będziemy najprawdopodobniej segregować oddzielnie odpady kuchenne. Resztki jedzenia mogą być wykorzystane jako komponenty do produkcji biogazu. Ten z kolei ma posłużyć, jako paliwo dla śmieciarek.

Wiceprezydent zdradził też, że Ratusz zastanawia się nad rozpisaniem dwóch przetargów: na odbiór śmieci i na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Przy okazji można by wydzielić osobną frakcję odpadów kuchennych. To ważne, bo odpady kuchenne stanowią ponad 5% ogólnej liczby odpadów. Większość śmieci, a rocznie jest to ok. 650-700 tys. ton, trafia do spalarni. By ograniczyć spalanie, zanieczyszczenie środowiska i zredukować koszty mogłaby powstać biogazownia w której z odpadów zielonych i resztek kuchennych produkowałoby się biogaz do napędzania śmieciarek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.