Odnaleziono dwóch zaginionych mężczyzn: 89-latka i 69-latka

89-latek wyszedł z domu bez wiedzy rodziny i zgubił się na Pradze. Mężczyznę zauważył przechodzień, który powiadomił straż miejską. Funkcjonariusze odnaleźli staruszka i przekazali najbliższym. Inny patrol straży miejskiej odnalazł na Grochowie 60-latka, którego zaginięcie zgłosiła żona.

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Strażnicy miejscy patrolujący Pragę Północ otrzymali we wtorek ok. godz. 12.00 informację, że w rejonie skrzyżowania ulicy Ratuszowej z 11 Listopada znajduje się starszy mężczyzna, który jak stwierdziła osoba zgłaszająca, wygląda na zagubionego. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Mężczyzna oddalił się jednak ze wskazanego miejsca. Strażnicy miejscy odnaleźli go na ul. Targowej. Mężczyzna  nie wiedział gdzie się znajduje i w jaki sposób w to miejsce dotarł. Nie umiał też powiedzieć jak się nazywa. 89-letni mężczyzna posiadał przy sobie dowód osobisty. Strażnicy miejscy wezwali pogotowie ratunkowe i policję. Ratownicy stwierdzili, że nic mu nie dolega. Patrol policji ustalił, że mężczyzna nie jest poszukiwany.

„Strażnicy miejscy rozpytywali osoby na okolicznych ulicach i podwórkach czy nie znają mężczyzny. W trakcie tych czynności podszedł do nich kuzyn staruszka, który stwierdził, że wuj bez jego wiedzy oddalił się z domu” – powiedział Andrzej Krysik, zastępca naczelnika VI Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Strażnicy miejscy przekazali starszego pana rodzinie.

Osobę zaginioną odnaleźli również strażnicy miejscy z Pragi Południe, którzy we wtorek ok. godz. 23.00 podjęli interwencję na ul. Chłopickiego. Na pętli autobusowej obok przystanku kolejowego spał na chodniku mężczyzna. Strażnicy miejscy dobudzili go i wezwali policję. Jak ustalono, 60-letniego mężczyzny poszukiwała rodzina. Mężczyzna został przez strażników miejskich odwieziony do domu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c