Odnowią XIX-wieczne kamienice na ul. Foksal. Będą apartamentowcami

Firma Ghelamco otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę prestiżowej inwestycji apartamentowej Foksal 13/15. Kamienice o XIX-wiecznym rodowodzie, wpisane w rejestr zabytków, zostaną przywrócone do pierwotnego stanu sprzed 1900 roku.

Ghelamco_Foksal_13-15

Fot. Ghelamco

Luksusowa inwestycja mieszkaniowa Foksal 13/15 powstanie w dwóch sąsiadujących ze sobą, zabytkowych kamienicach przy ul. Foksal, które zostaną poddane pieczołowitej rewitalizacji.

Kamienice wybudowane zostały w końcu XIX wieku w stylach eklektycznym i neobarokowym, z charakterystyczną dla epoki harmonią brył i bogactwem detali na elewacjach i we wnętrzach. Jednolity wystrój fasad obu budynków nie przetrwał upływu czasu – w latach ’30 ubiegłego wieku frontowa elewacja kamienicy nr 13, należącej wówczas do rodziny Wedlów, została przebudowana w obowiązującym w tym czasie stylu modernistycznym. Pomimo znacznych zniszczeń całej okolicy Traktu Królewskiego budynki przetrwały II wojnę światową oraz lata powojenne. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Warszawie, gdzie zachowało się tak wiele autentycznych XIX-wiecznych detali architektonicznych.

W ramach prowadzonych prac część oryginalnych elementów wykończenia, takich jak sztukaterie, supraporty, czy polichromie zostanie poddana rewitalizacji i odtworzeniu. Dzięki staraniom Ghelamco, zgodnie z decyzją konserwatora zabytków, w projekcie Foksal 13/15 frontowe elewacje kamienic odzyskają spójny, XIX-wieczny wygląd. Zmieniona fasada kamienicy nr 13 zostanie odbudowana w pierwotnym, eklektycznym wystroju sprzed 1900 roku, pieczołowicie odtworzonym na podstawie zdjęcia odnalezionego w archiwach. Renowacji i odtworzeniu poddane zostaną również niektóre części wspólne kamienic, takie jak klatki schodowe, bramy główne czy drzwi wejściowe do klatek.

W pierwszym etapie realizacji inwestycji rozpoczną się prace przygotowawcze oraz nastąpi pieczołowite zabezpieczenie elementów zabytkowych w obu budynkach.

Foksal 13/15 będzie luksusową inwestycją apartamentową dla koneserów. Oryginalny historyczny budynek zaoferuje nowoczesne udogodnienia. Mieszkańcy Foksal 13/15 będą mieć do swojej dyspozycji podziemny parking, całodobową ochronę i usługę concierge. W inwestycji dostępna będzie również sala fitness oraz pokoje hotelowe na wyłączny użytek mieszkańców, którzy będą mogli wygodnie ulokować w nich swoich gości. Unikatowa jakość, zabytkowy charakter i znakomita lokalizacją w historycznym centrum miasta czynią projekt Ghelamco jedną z najbardziej prestiżowych inwestycji mieszkaniowych w Polsce.

Projekt inwestycji został uzgodniony z biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków, a nad jego przygotowaniem czuwał zespół ekspertów.

Fot. Ghelamco

Fot. Ghelamco


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c