Oferował garnki, naczynia i dywany… okazał się złodziejem – metoda na akwizytora

Policjanci z Józefowa zatrzymali 32- letniego mężczyznę, który jest podejrzewany, że pod pozorem sprzedaży garnków znanej światowej firmy, skradł 84-letniej kobiecie dokumenty, pieniądze i kartę bankomatową, z której zdołał podjąć ponad 1000 złotych. Opisana metoda działania oszustów niech będzie przestrogą. Pamiętaj w przypadku jakichkolwiek podejrzeń natychmiast powiadom Policję!

1-56351

Fot. Policja

 

Do jednej z prywatnych posesji w Józefowie zgłosił się mężczyzna i oświadczył 84-letniej kobiecie, że wygrała udział w losowaniu naczyń i garnków znanej światowej firmy, które właśnie ma przy sobie i za chwilę dokona ich prezentacji. Jak wynika z policyjnych ustaleń, „sprzedawca” był bardzo przekonujący, jednak o darmowej ofercie czy losowaniu po wejściu do mieszkania nie było już mowy.

Tu zaczęły się propozycje zakupu garnków i naczyń, a nawet dywanów. Gdy żadne argumenty nie spowodowały zawarcia jakiejkolwiek umowy, mężczyzna poprosił o kanapkę. Wówczas 84-latka udała się do kuchni, lecz gdy wróciła Pana „sprzedawcy” już nie zastała, tak jak i nie odnalazła po tej wizycie swojej portmonetki, w której było 400 złotych, dokumenty i karta bankomatowa.

Policjanci z komisariatu w Józefowie poinformowani o zdarzeniu, podjęli działania operacyjne, w wyniku których ustalili, że mężczyzna z Józefowa natychmiast odjechał w kierunku Warszawy. Mundurowi szybko odnaleźli również miejsca gdzie została użyta skradziona karta bankomatowa oraz miejsce przebywania podejrzanego. Został on zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci z Józefowa nie wykluczają, że mężczyzna miał wspólnika.

Na tym przykładzie policjanci ponownie przypominają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, przy wpuszczaniu do domów czy na klatki schodowe osób próbujących sprzedawać wszelkie „atrakcyjne” towary czy usługi. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI – pod numerami alarmowymi 997 lub 112 (z telefonów komórkowych).

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]