Pielęgniarki wracają do pracy! Jest porozumienie w CZD!

Centrum Zdrowia Dziecka poinformowało o powstaniu porozumienia pomiędzy stroną strajkującą, a dyrekcją Instytutu. Zaakceptowały go obie strony i obie go podpisały. Jeszcze dziś pielęgniarki wrócą do pracy.

Centrum Zdrowia Dziecka. Fot. Cezary Piwowarski / Wikipedia

Centrum Zdrowia Dziecka. Fot. Cezary Piwowarski / Wikipedia

„Strony informują, że z dniem dzisiejszym osiągnięto porozumienie pomiędzy Dyrekcją Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie a Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych przy IPCZD. Przyjęte w Porozumieniu postanowienia nie są w pełni satysfakcjonujące dla Stron, stanowią jednak wyraz kompromisu dla dobra małych pacjentów Instytutu. Uzgodniono mechanizmy, które pozwolą na stopniową realizację zgłoszonych przez Związek postulatów i poprawę warunków pracy” – informuje dyrekcja IPCZD – „Strony oświadczają zgodnie, że prowadzony spór zbiorowy zostaje zawieszony do dnia 31 grudnia 2016 r. W okresie zawieszenia sporu zbiorowego Związek Zawodowy będzie monitorował realizację warunków Porozumienia zawartego w dniu dzisiejszym z Pracodawcą. Spełnienie warunków Porozumienia w powyższym terminie zakończy spór zbiorowy. Najpóźniej o godz. 23 w dniu dzisiejszym pielęgniarki i położne przystąpią do pracy. Zakończenie strajku oznacza powrót do normalnego funkcjonowania Instytutu.” – dodaje dyrekcja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c